Z widokiem na kazimierz - Ogrody, Prowadzenie, Projektowanie, Pielęgnacja | Hortland-Blog
2289
post-template-default,single,single-post,postid-2289,single-format-standard,mkd-core-1.1,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.7, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Założenie ogrodowe ze stawem kąpielowym – Nasiłów rok 2012

Zdarzają się miejsca magiczne, takie gdzie czas płynie wolniej a okoliczności przyrody stwarzają wyjątkow klimat. Wystarczy zamknąć oczy i namalować obraz; wysoka nasłoneczniona skorpa, dołem wstęga Wisły a na przeciwległym brzegu zielone wzgórza i widok na Kazimierz. Tak takie miejsca istnieją i w takim miejscu mieliśmy przyjemność wykonać projekt i założenie ogrodowe ze stawem kąpielowym.

Założenie ogrodowe ze stawem ogrodowym w stylu naturalistycznym, w miejscu takim jak to z przepięknie otwierającym się krajobrazem najważniejsze zadanie to nie popsuć. Centrum kompozycji ogrodowej to altana z widokiem na Kazimierz, ogród skalny podparty murkiem z kaskadą i staw kąpielowy. Pozostała część ogrodu do falujący trawnik z kępami roślin nawiązującymi do otaczającego krajobrazu.

staw kąpielowy -schemat

Staw kąpielowy wykonany w technologi OASE z filtracją modułową o pow. ogólnej ok. 100m2. Część kąpielowa 11m x 3 m i głębokości 1,4 m, strefa regeneracyjna z roślinnością wysypana żwirem granitowym i krawędzią stawu wykończoną głazami. Murek oporowy podtrzymijący teren od strony altany murowany z bloczków granitowych, kaskada wykonana z łupka szarogłazowego.