Inspiracje - Projektowanie ogrodów, pielęgnacja ogrodów | Moje Ogrody
2081
page-template-default,page,page-id-2081,mkd-core-1.1,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.7, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Inspiracje

Projektowanie ogrodów

 

Istotnym etapem jest projektowanie ogrodów. Zajmując się planowaniem warto czerpać inspiracje z różnych źródeł. Możemy opierać się na innym ogrodzie zobaczonym na żywo, w gazecie lub internecie, który nam się spodobał i wzbudził w nas pozytywne emocje.  Warto również czerpać inspiracje z niedosłownych źródeł, takim może być wszystko. Projektowanie ogrodów zaczyna się od przeanalizowania miejsca i wyboru stylu, którym będziemy się kierować, najważniejsze są jednak oczekiwania właścicieli i ich osobowości. Istotne jest zagospodarowanie terenu w taki sposób, aby wydobyć jego atuty, jednoczenie by współgrał z domem i innymi zabudowaniami. Przy projektowaniu ogrodów pamiętajmy, że to nie tylko pięknie wyglądający kawałek ziemi, ale ma być dla nas miejscem relaksu, spotkań z przyjaciółmi i miejscem zabaw. W zależności od upodobań i potrzeb należy rozplanować wodę w ogrodzie i małą architekturę. Nie bójmy się poszaleć oczko wodne, kaskada wodna, a w szczególności staw kąpielowy nada nowego charakteru otoczeniu. Projektowanie ogrodów nie jest łatwe, dlatego aby powstało coś wyjątkowego potrzeba doświadczonego fachowca, który zajmuje się tym na co dzień.

Obranie inspiracji i celu jest dobrym kierunkiem przy projektowaniu ogrodów. Przy swoich realizacjach często kieruję się konkretnym stylem w architekturze krajobrazu, ale również lubię je mieszać i nadawać nowego wyglądu. Istotnym czynnikiem jest dla mnie ukształtowanie terenu, staram się wydobyć jego atuty. Często na miejscu spotykam stare drzewa, krzewy i inne rośliny. To świetna inspiracja, a często tez pamiątka dla właścicieli. Zastałe rośliny podaję analizie i odnawiam lub jeśli to możliwe przesadzam. Projektowanie ogrodów nie oznacza oczyszczenia terenu i zasadzeniu od nowa, sztuką jest wydobycie piękna z zastałych roślin i wpisanie ich w nowy styl. Jako architekt krajobrazu lubię nowe projekty i wyzwania. Projektowanie ogrodów sprawia mi ogromną radość tak samo jak pielęgnacja ogrodów Lublin. Nie ma nic piękniejszego od widoku rozwijające się rośliny dzięki odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym i poświęconemu czasowi.

  • projektowanie ogrodów - Moje Ogrody Lublin
    Kew Garden - ogród japoński