przebudzenie wiosny - Ogrody, Prowadzenie, Projektowanie, Pielęgnacja | Hortland-Blog
2502
post-template-default,single,single-post,postid-2502,single-format-standard,mkd-core-1.1,ajax_fade,page_not_loaded,,burst-ver-1.7, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Ku pokrzepieniu serc parę obrazów z mojego ogrodu. Wiosna zawitała, jeszcze nieśmiało, jakby się lekko przekomarzając prezentuje swoje marcowe oblicze. Warto przy pracach porządkowych, lub dla czystej przyjemności przebywania w ogrodzie pomyszkować trochę w poszukiwaniu oznak wiosennego przebudzenia. Po długiej zimie takie obserwacje sa bezcenne i dają wspaniałe doznania estetyczne. Osobiście czerpię ogromną przyjemność i sporą dawkę energii  z obserwacji pierwszych nawet całkiem niepozornych kwiatów i rozwijających się pąków.

     Ciemierniki to jedne z pierwszych kwiatów wiosny, warto posadzić na rabacie pod drzewami lub wysokimi krzewami

    Krokusy zdecydowanie w różnych kolorach, te żółte nawet w pochmurny dzień wprowadzą słoneczny nastrój do naszego ogrodu

                                                 Warto też popatrzeć trochę wyżej,  niezwykłej urody kwiaty wiązu górskiego / Ulmus glabra Pendula

                                                 Kalina / Viburnum bodnantense „Dawn”, ten duży krzew jest prawdziwym zwiastunem wiosny

                                               Rozwijające się pąki rabarbaru – nożemy zaobserwować jak genialnie i zgrabnie ” upakowane” są duże przecież  liście

      Wiośnie warto pomóc, bratki są obowiązkowe w moim ogrodzie, osobiście bardzo lubię te o drobnych kwiatach. Bratki możemy wysadzać zaraz po pracach porządkowych w ogrodzie, nie przeszkadzają im przymrozki a nawet ostatnie opady śniegu.

                                               Wiosenna dekoracja przy wejściu do domu. W głęgbi różanecznik botaniczny /Rhododendron calorinianum/, jeden z najwcześniej kwitnących różaneczników, kupiony w centrum ogrodniczym pewnie przyjechał z Belgi lub Holandii. Na pierwszym planie kompozycja z bratków i narcyzów odm. Tet a Tet. Różanecznik po przekwitnięciu możemy wysadzić do ogrdu, tylko pamiętajmy o właściwym stanowisku – roślina kwaśnolubna, miejsce w półcieniu.